menu

Przyszłość

W 2020 roku ruszyły prace konserwatorskie mające na celu przywrócenie dawnej świetności Starej Drukarni (dawniej dom handlowy Juda).

Informacje o pracach konserwatorskich i renowacyjnych można przeczytać w dziale Okiem konserwatora

W tym dziale przedstawimy budynek Starej Drukarni, którego magię oraz zaskakujące i niepowtarzalne miejsca będzie można odkryć już w 2023 r., kiedy to inwestycja zostanie udostępniona gościom i stanie się kolejną wizytówką naszego miasta. 

Stara Drukarnia będzie przestrzenią, w której przeszłość spotka się ze współczesnością. Z zewnątrz będzie można poczuć magię historii, dzięki odwzorowaniu najmniejszych nawet szczegółów. Za to w środku na Gości czekać będzie wiele obiektów oferujących wysoki standard obsługi. Będą to między innymi: klimatyczny jazz club, trzy restauracje oferujące kuchnię świata, nowoczesne centrum konferencyjno-eventowe oraz niespotykana dotychczas przestrzeń weselna z apartamentem dla nowożeńców tworzone według światowych standardów. Poza tym ekskluzywne i niepowtarzalne pokoje hotelowe na 3 poziomach.

W Starej Drukarni dojdzie do zderzenia kilku wektorów, a z ich połączenia powstanie jakość, o jakiej do tej pory nie można było mówić w Szczecinie. Inwestycja ta nie ma sobie równych na mapie portowego miasta – a nawet więcej, bo zarówno koncepcja, jak i wykonanie mają dościgać największe przedsięwzięcia zarówno Polski, jak i Europy. Stara Drukarnia to nie tylko jeden z największych projektów konserwatorskich w Szczecinie – będzie to przestrzeń niezwykła, niepowtarzalna, niepodrabialna.

W przyszłości Goście będą mogli podziwiać zachowane elementy budunku, chociażby odwiedzając jedną z trzech planowanych restauracji. Oryginalne elementy są obecne na różnych piętrach, dostępne dla odwiedzających.

Dzięki inwestycji Szczecin stanie się bogatszy o niezwykłe miejsce, gdzie spotkają się historia i nowoczesność, duch dawnych lat i rozwiązania wybiegające w przyszłość. Zakończenia prac spodziewać się można w 2023 roku.