menu

Elewacja Starej Drukarni

Cały projekt odbudowy Starej Drukarni to ogromne wyzwanie. Budynek jest wymagający pod wieloma względami, ale to czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym. Na szczególną uwagę zasługuje elewacja i to waśnie o niej chcemy Wam dzisiaj opowiedzieć.


Praca przy obiekcie zabytkowym wygląda zupełnie inaczej niż w  przypadku klasycznej budowy. Wymaga obecności i udziału wielu osób. Do pomocy przy odtworzeniu dawnego wyglądu elewacji, zaprosiliśmy historyków, konserwatorów zabytków, czy instytucje mające w swoich archiwach   historyczne fotografie.
Nasza uwaga skupiała się na samych początkach istnienia budynku, ponieważ to właśnie z tego okresu zachowały się najlepsze fotografie i materiały. Po zebraniu potrzebnej nam wiedzy, mogliśmy przejść do kolejnego etapu.


Wszystkie elementy zostały ręcznie naszkicowane. Na podstawie tych rysunków, zespół rzeźbiarzy mógł przystąpić do pracy. Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu wielu osób, jesteśmy w stanie odtworzyć dawny wygląd elewacji Starej Drukarni przy ulicy św. Ducha


Zapraszamy do obejrzenia filmu na ten temat.


Facebook